Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přihlášení HV ze zahraničí na V čísla

Při krajské testaci na V čísla se velmi často setkáváme s vozidly, které si majitelé dovezli z Ameriky, Švýcarska případně ze zemí bývalé Jugoslávie nebo bývalého SSSR.  Čili ze států mimo EU. Z USA běžně vyžadujeme tzv. Certificat of tittle (běžná a známá věc) + doklady o  proclení. Z ostatních států platí stejná pravidla. 

 Stanovisko technické komise FKHV je, že platí jednotná pravidla při dovozu vozidel do EU; k vozidlu musí být při prvním přihlášení v ČR doklad o odhlášení a vývozu vozidla z domovského státu + doklad o vyclení buďto z české celnice nebo z libovolné celnice na hranicích EU (pokud bude kopie původního TP, tím lépe)


O této skutečnosti vás informuji proto, aby nedocházelo k situaci, kdy nový majitel koupí dovezené vozidlo bez patřičných dokumentů v domnění, že na V čísla jde postavit vše. Potom se to na V čísla nepostaví a jsou zbytečné problémy. 


Vozidla dovezená z EU musí mít samozřejmě TP ze státu, kde bylo vozidlo provozováno, nebo odhlášku z registru nebo potvrzení, že vozidlo bylo již v minulosti z registru odhlášeno.