Jdi na obsah Jdi na menu

11.5.2019 15. ročník soutěže Eskymo Welzl Zábřeh

    Eskymo Welzl je zábřežský rodák, který v období první republiky žil na dálném severu a tam prožil různá dobrodružství. Polárník , badatel, obchodník, eskymácký náčelník, to vše byla jeho profese. Po návratu do rodného Zábřeha ve spolupráci s brněnskými novináři vydal knižně své vzpomínky. Třicet let na zlatém severuTrampoty eskymáckého náčelníka v Evropě  a některé další.
     Tím se stal pro město Zábřeh zajímavou osobností, které je věnována zvýšená pozornost. Jednou z nich je putování historických vozidel po Zábřežsku. Tuto soutěž již po patnácté uspořádal První dámský klub HV z Mohelnice. V sobotu 11.5.2019 se zaplnilo zábřežské horní náměstí historickou technikou. Od traktorů, přes vojenské speciály až po množství různých strojů používaných v civilu. Roky výroby od počátku 20. století po rok 1980.
     Vlastní soutěž vedla malebnou krajinou Zábřežské pahorkatiny, byl psána klasickým šipkovým itinerářem. Trasy určovalo stáří vozidla. Do roku 1945 kratší, cca 40 km, pro vozidla novější cca 75 km. Samoobslužné a průjezdní kontroly byly samozřejmostí. V cíli hrála country hudba, čekal gulášek a samozřejmě řada cen pro umístěné soutěžící. První dámský klub již tradičně připravil plnohodnotnou pohodovou soutěž, počasí vyšlo, takže nezbývá nic jiného než poděkovat pořadatelům za pěkně strávenou sobotu a opět přijet na další ročník, který by se měl konat za dva roky.