Jdi na obsah Jdi na menu

Červená Voda -rallye

O víkendu 4.-6.9.2020 uspořádal Vetranklub Červená Voda tradiční rally, letos už 21 ročník. Jde o klasickou víkendovou akci, poctivě připravenou.  Jede se podle itineráře, plní se samoobslužné i průjezdní úkoly.
Zázemím letošního ročníku byla Severomoravská chata známá svým kouzlem uprostřed lesů, krásným prostředím, příjemným personálem a útulným ubytováním. Odtud se jelo kopcovitou krajinou směr Červená Voda, kde byl vlastní start do soutěže, Bludov a přes Králíky zpět. Z Králík se stalo pěkné městečko s řadou muzeí, cukráren a restaurací. Historická vozidla na náměstí obdivovaly davy diváků. Cíl byl na Severomoravské chatě. Společenský večer začal vyhlášením vítězů a následně ohromným lijákem, který byl zajímavým zpestřením a ukončením celého dne. 
Chci tímto poděkovat veteranistům z Červené Vody, že i v dnešní době dokáží udržet tradici třídenních rally a na vysoké úrovní, pokračovat v činnosti, která začala více než před 40 lety ( tuto rally jsem jel poprvé v roce 1988). Za dva roky, bude li vše, jak má být, pojedu určitě zase.

T.K.