Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Hané na konec světa 7.5.2022

 

Z Hané na konec světa 7.5.2022


Doba je podivná, nevíme v podstatě nic dopředu, co bude. Ale i tak máme své plechové stařečky, které musíme občas provětrat. Proto jsme se rozhodli, že pro po loňském úspěšném putovaní Z Hané na konec světa opět vytvoříme podobnou akci. Loni přijelo téměř sto strojů, z nichž většina dojela do cíle, jedno auto bylo totálně zrušeno a pár lidí skončilo na druhé straně republiky.

Sjedeme se v sobotu 7.5.2022 na centrálním parkovišti v Mladči u Litovle. Itineráře budou vydávány od 10.00 do 11.00. Po obdržení itineráře se posádka vydá na cestu, aby neblokovala parkoviště.

Itinerář je letos dlouhý cca 120 km a vede po silnicích druhé a třetí třídy. Cíl je opět neznámý, tajný.  Itinerář šipkový.

Je potřeba na klubový mail b.m.historik@seznam.cz  poslat nejpozději do 22.4.2022 předběžnou přihlášku. Napište na mail vaše jméno, stroj a rok výroby a zda  máte platnou testaci klubu Boxer Moraha historik, či nemáte. Podle ní připravíme itineráře. Kdo bude chtít zajistit v cíli jídlo, prosím napište  na klubový mail v přihlášce na akci počet obědů. Členové klubu Boxer Morava historik, kteří se prokáží na startu akce platnou testací, případně platnou průkazkou člena klubu, budou mít hrazeno z klubu 2 ks obědů, ostatní v případě zájmu o stravování (s propadlou testací, či nečlenové) zaplatí na startu 150,-/  za jeden oběd a pítí v cíli. Startovné je zdarma.

Od 16.00 hraje v prostoru cíle kapela Wochmatix, která vám zahraje blues, rock, pop

Pokud by měl někdo zájem o ubytování, je možné objednat opět na klubovém mailu. Čím dříve, tím je vyšší možnost, že bude volná kapacita. Hradíte si sami, lůžko (ceny v březnu, doufám, že se do 7.5.2022 moc nezvednou)

- celková ubytovací kapacita 100 lůžek   2,3,4 lůžkové pokoje                                      

- 10 pokojů s vlastním sociálním zázemím   750/lůžko/ noc + snídaně

- 16 pokojů se společným sociálním zázemím, umyvadlo na 600//lůžko/ noc + snídaně

- k dispozici dětská postýlka

- umožňujeme ubytování Vašeho domácího mazlíčka

Cesta je převážně vedena silnicemi druhé a třetí třídy. Každý jede na vlastní pěst, nebezpečí i zodpovědnost. Dodržování pravidel provozu je samozřejmostí. Důraz je kladen na poznání nejzapadlejších končin, kde odedávna žili Hanáci, Moravané, Češi i Němci. Střetával se zde živel moravský, český i německý.
Dnes jsou tyto končiny zapomenuté, o tom svědčí i stav silniček, po kterých pojedeme. Opuštěné lidmi, zájmem veřejnosti i vlivnými. Poznáte sami.

Cíl je překvapením. Doporučená rychlost jízdy je 30-40 km /hod. (rychleji se to stejně jet nedá).

Itinerář je psaný tak, že jsou zaznačené odbočky, přednosti v jízdě, některé křižovatky. Jinak se stále jede po hlavní silnici. Nebezpečné úseky jsou značeny vykřičníkem. Začátky obcí znakem O. Konce obcí nezapsány. Na každém políčku itineráře je vzdálenost od startu v km. Je zaznamenáno několik samoobslužných kontrol, kde máte zjistit některé údaje týkající se trasy a zajímavostí v okolí. Vypíšete odpovědi na zvláštní list.

Pojedete pomalu, opatrně, budete si užívat výhledů na krajinu, očekávaný příjezd do cíle je nejdříve po 14. hodině, dojezd do 16.00

Tato informace je volně šiřitelná.

Za pořadatele Boxer Morava historik Tomáš Kunštátský