Jdi na obsah Jdi na menu

1.10.2016 Biskupické kaléšek

     První říjnová sobota byla již tradičně v Biskupicích u Jevíčka věnována slivovici a velocipedistům.
    Za nádherného, téměř letního počasí, se zde konal již 18. ročník "festivalu" slivovice a především 15. ročník setkání majitelů historických kol do roku výroby 1945. Součástí akce je cyklistický závod na 4 km z Jevíčka do Biskupic. Jezdí se v kategoriích vysoká kola, plášťová kola a kuriozity. Letošního ročníku se zúčastnilo okolo 130 závodníků. Mezi nimi nechyběli ani svitavští veteránisté  a Přátelé klubu BMH. I přes velmi skromný tým jsme dosáhli velmi dobrých výsledků: v kategorii muži na plášťových kolech se při své premiéře umístil na vynikajícím 4. místě Honza Březina a ve stejné kategorii ženy na 8. místě Zdeňka Hajli. Oběma patří obrovské uznání, protože na členité trati v dobovém oblečení a na historickém kole s jediným převodem to není vůbec jednoduché.
     Jen pořadatelé letošní ročník vůbec nezvládli. Ze setkání nadšenců historie udělali předvolební agitaci a komerční akci. Organizačně také zklamali.
     Tomáš při návštěvě akce s válečným jeepem notně vyděsil ochranku pana premiéra......
     
Příští ročník se koná v sobotu 7.října 2017 a přátelé velocipedů nechť si tento termín poznačí do svého kalendáře. Doufejme, že se toto setkání opět dostane do standardně pohodové atmosféry.

Foto a text: Standa Šustr