Jdi na obsah Jdi na menu

2.-3.7.2016 Moravsku úvratí - Zvole

Moravskou úvratí 30. ročník

Již 30 let se počátkem prázdnin sjíždí milovníci vojenské techniky ve Zvoli (před tím v Rájci), aby zahájili prázdniny srazem, vyjížďkou a soutěží svých plechových zelených miláčků.
Nejinak tomu bylo i letos. Na louce nad Zvolí se sjelo cca 300 exarmádních strojů, převážně německé a americké výroby. Občas jsme zahlédli i něco českého, či sovětského, ale to je spíše vyjímka.
Sobotní vyjížďka skončila na Lázku, což je rozhledna mezi Zábřehem a Lanškrounem. Postavili ji čeští vlastenci ve 20 letech jako protiváhu k německému osídlení v této oblasti. Projížďce předcházela výstava techniky na zábřežském horním náměstí, které military stroje celé zaplnily.
V neděli se jela tradiční soutěž podle šipkového itineráře. Byl psaný v mílích, což dělalo trochu problémy strojům s kilometrovými tachometry. Ale nezabloudil nikdo a všichni dojeli.
Celá akce byla v tradičně dobrém kamarádském duchu, večer byla dobrá hudba a vše co k ní patří. Ani vytrvalý noční déšť náladu nepokazil.
Náš klub reprezentovaly stroje Jeep CJ 5, Gaz 69, BMR R 75 a Ford GPW 1943. Fungovaly dobře až na Gaz, který prorazil pneumatiku a pečlivý majitel zapomněl dofoukat rezervu. Naštěstí kamarádi dorazili s náhradním kolem a vše skončilo jak má…….