Jdi na obsah Jdi na menu

21.-23.8.2015 Litomyšl

     O víkendu 21-23. srpna uspořádal Veterán klub Litomyšl ve spolupráci se Státním zámkem Litomyšl a Zámeckým návrším akci  Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy. Záštitu převzalo město Litomyšl a Vladimír Junek, syn Elišky Junkové.
     Pořadatelé vsadili na účast předválečných automobilů a motocyklů, chtěli podtrhnout dobu, kdy Eliška a Čeněk Junkovi žili a slavili své závodní úspěchy. Dokonce se podařil pořadatelský „kousek“ a přijely čyři vozy zn Bugatti.
( krom dalších a dalších strojů české a světové produkce). Podle jednoduchého itineráře a šipek se účastníci akce podívali do Dolní Čermné, rodné obce Čeňka, a do Letohradu,kde je ojedinělé  muzeum řemesel.
     Vynikající atmosféru dokrašlovalo prostředí zámku a návrší kolem něj, kde se vše odehrávlo. Ke všemu nádherné letní počasí, kouzelná Litomyšl a dobová hudba. V pátek Litomyšlský big- band a v sobotu orchestr Melody gentlemen Lednice.
     Ing. Junek sepsal mnohé vzpomínky na svou maminku a spolu s fotografiemi, které ještě veřejnost nespatřila, je knižně zpracoval. A právě kniha  Eliška Junková vlastní rukou měla na této akci svůj křest.
  Dokonalá organizace, kterou pořadatelé předvedli, staré stroje a prostředí zapsané v UNESCO dává výzvu do dalších ročníků. Jen tak dále……..
     Můj osobní postřeh je asi ten, že posledních xx let jsem neabsolvoval akci s tak nádherným prostředním a atmosférou.
Foto poskystl člen našeho klubu Standa Šustr