Jdi na obsah Jdi na menu

28.5.2016 Arkády

      Sobota 28.5.2016 byla ve znamení zhruba třicítky akcí pro historická vozidla, které se odehrávaly na našem území. Jednou z nich byly i moravskotřebovské Arkády konané v prostoru Česko-moravského pomezí. Akci pořádal náš klub ve spolupráci se ZUŠ Moravská Třebová.
     Třebovské náměstí je velké, ale i přesto se jej podařilo zaplnit. Napočítali jsme kolem 130 automobilů a motocyklů. Stroje všech ročníků od předválečných, po nejmladší HV. Obecně však převažovaly auta z let 60. a 70., motocykly z let 50. a 60. Přijelo vše, od lehkých mopedů až po nejtěžší vojenskou techniku v podobě BRDM, V3S ještěrky, či V3S skříňové ambulance.
   O půl jedenácté se vydala kolona HV za doprovodu policie na Spanilou jízdu po městě a ihned poté se startovalo do 65 dlouhé projížďky podle jednoduchého itineráře. Plnily se úkoly, vyplňoval test znalostí historie techniky. O půl třetí byli vyhodnoceni nejlepší v kategorii auto i moto. Zajímavostí je to, že první místo vyhrál někdo, kdo se na jízdní výkaz a na vyplněné otázky nepodepsal, takže jsme ho bohužel nedohledali a museli ho diskvalifikovat. Dodnes nevíme, kdo to byl……Ale i tak to někdy chodí.
     Celá akce se prolínala se srazem historických kol a s hudebním festivalem Arkády. V prostorách zámku hrály od samého rána až do pozdních večerních hodin naše přední kapely a soubory. Takže návštěvníci měli nejen veteránské zážitky, ale i spoustu zážitků kulturních, hudebních.

Foto poskytli Standa Šustr a Pavla Lišková