Jdi na obsah Jdi na menu

3.6.2017 Sraz amerických vozidel Konopáč

Kamarádi vlastnící vozidla americké výroby nás nalákali, abychom se přijeli podívat do kempu Konopáč u Čáslavi. V tento termín se tam odehrával prý největší sraz amerických vozidel u nás. 
Docela jsme se těšili, neboť tyto vozy se hned tak nevidí. Vzali jsme to tam přes Sodomkovo Vysoké Mýto. Vysoké mýto jsme neplatili, celá akce byla zadarmo, a bylo k vidění množství unikátních předválečných vozidel ojedinělých karoserií Sodomka a dalších a dalších aut. 
Zato Konopáč nás nemile překvapil. Do areálu,kde byla zaparkovaná vozidla, se vybíralo vstupné. To jsem za celou třicetiletou intenzivní praxi v oblasti HV nezažil . Jako diváci jsme se chtěli projít tak hodinku po areálu. A 200,- za osobu je trochu moc. Tak jsme se otočili a jeli dál.  Ne, že bychom neměli na vstupné, ale jde o princip. V naší branži se přeci na srazech HV od diváků nikde nevybírá (aspoň jsem to nikde nezaregistroval a viděl jsem toho fakt moc). Vždyť se tyto akce dělají pro lidi  ne pro peněženku pořadatel. Nebo se mýlím a americký trh, kde se točí vše kolem "doláčů" se přesunul i do našich středoevropských vod???

foto: nikdo