Jdi na obsah Jdi na menu

8.-10.9.2017 Vysoké Pole

Vysoké Pole 2017

Od poledních hodin pátku 8. září se do rekreačního střediska Vysoké Pole u Svitav začala sjíždět historická vozidla. Náš klub Boxer Morava historik ve spolupráci s Fox Cars Clubem Svitavy uspořádal tradiční sraz HV.
   Večer začal netradičně. Přesunuli jsme se v čase a připomenuli nelehké doby minulé, konkrétně doby válečné, kdy okupační německá jednotka pátrá po parašutistech. U toho zatkne několik českých vlastenců. Odbojáři se postaví na odpor…………Marně…………
    Po této připomínce jsme se posunuli do let 60. a 70. Tentokráte však již v uvolněné atmosféře. K poslechu a tanci hrála svitavská kapela Z – Band. Jeden dobový hit střídal druhý. Vynikající hudba i atmosféra.
    V sobotu jsme vyrazili do Zvole k Zábřehu. Tam jsme si prohlédli muzeum vojenských historických vozidel. Převažuje v něm technika z období druhé světové války. Převážně samé unikáty, mnohdy dochované pouze v tomto muzeu. Zatím je otevřeno jen příležitostně, ale od jara bude k dispozici zcela nově zrekonstruovaná hala, kde budou stroje vystaveny pro nejširší veřejnost.
 Odpoledne jsme se vrátili zpět na základnu. V podvečer byly vyhodnoceny stroje jednotlivých  kategorií, předány poháry a ceny. Večer opět živá hudba, tentokráte pravý rock-en –rool v podání kapely Růžoví panteři.
    V neděli jsme se rozjeli domů. Kdo se akce zúčastnil, byl velmi spokojen, kdo nepřijel, může jen litovat. Takže za rok na stejném místě na shledanou. Termín najdete zjara na našich stránkách