Jdi na obsah Jdi na menu

8.7.2017 výstava HV a Svitavské pivní slavnosti

V sobotu dne 8. července 2017 se na svitavském náměstí Míru konal již 3. ročník výstavy historických vozidel. Tentokrát bylo k vidění přes 100 historických automobilů, téměř 80 motocyklů i několik předválečných velocipedů.
   Vozidla se zdarma registrovala a každý z majitelů vozidla obdržel poukázku na guláš p.Šmerdy (Václav Šmerda, svitavský mistr kuchař, který vařil mj. pro  Václava Havla, Václava Klause i současného presidenta, vyhlášený znalec dobré poctivé kuchyně a gurmánství).
      Dále účastníci dostali poukázku na pivo, volný vstup na kostelní věž a byl umožněn volný vstup do městského muzea. Převzali i pamětní list.
   Komentovaná prohlídka vystavených strojů se setkala s velkou pozorností návštěvníků. Pohodovou akci doprovázel Humpolecký dixieland a byla představena i dobová řemesla. Veřejnost ocenila různorodost vystavených vozidel. Od automobilových a motocyklových klenotů pro znalce, až po vozidla používaná v 
70. a 80. letech v běžném provozu. Návštěvníci si tímto zavzpomínali na léta dávno minulá. Někteří muži si se nostalgicky vrátili do svých vojenských let. Také se zde objevily vozy, které v době vzniku u nás nikdy (bohužel) nebyly k vidění.
     Pořadatelský vůz Citroen 2CV (kachna) rozdával na akci radost a umocnil příjemnou atmosféru. Po skončení výstavy jela vozidla podle itineráře na krátkou vyjížďku s cílem rozhledna a chata na Kozlovském kopci.
      Počet vystavených strojů i hostů výstavy svědčí o rostoucím zájmu o tuto akci. A komu se na svitavském náměstí zalíbilo, mohl zde zůstat i na odpolední pivní slavnosti.  Za rok na shledanou.

Stanislav Šustr
Tomáš Kunštátský

Film z výstavy najdete zde:
https://www.youtube.com/watch?v=cUbjw7TcVAw