Jdi na obsah Jdi na menu

9.-11-9-2016 Mladějov - Vysoké Pole

Vysoké Pole – Mladějov 2016

O víkendu 9.9.2016-11.9.2016 uspořádal náš klub Boxer Morava Historik ve spolupráci s Fox Cars Clubem Svitavy akci „Víkend pod parou“
V pátek se začali sjíždět do rekreačního střediska Vysoké Pole u Svitav první účastníci akce. Šlo převážně o členy a kamarády Fox Cars Clubu, tedy o majitele amerických křižníků silnic. Uvítalo je zázemí střediska s chatkami a hotelovými pokoji. Venku byly připraveny párty stany (zajistil opět Fox Cars Club) a my přijeli do hotového. Tentokráte jsme vytáhli stylově také US vůz, našeho Mikymauze Ford GPW 1943. Ten si zahrál druhý den v divadelní ukázce přepadení parního vlaku německou hlídkou na žlutém motocyklu KMZ ( original BMW jsme nesehnali), kdy po krátké přestřelce byli němečtí vojáci zlikvidováni a potupně utekli.
Vrátím se k pátečnímu večeru. Od půl osmé do desíti hrála vynikající kapela Růžoví panteři ze Svitav. Jedem rockenrool za druhým. Brzy se místo před kapelou přeměnilo v jeden velký taneční parket. Do toho vozy 40-80. let, prostě paráda. Následovala kapela Kowalski, která zaujala svým pojetím hudby  a avantgardou textů.
Ráno jsme vyrazili do již zmíněného Mladějova. Terénní vozidla lesem, civilní oklikou po silnici. Přijely i předválečné stroje z přátelského veteranklubu Litomyšl. Válečné stroje byly z klubu Kola a pásy Morava. Takže náš záběr byl opravdu velký. Nejvzdálenějším odvážlivcem byl pan Kemler z našeho klubu, který jel po ose 200 km s jednoválcovým vozem Aero 500.
 Po příjezdu jsme v depu pozorovali roztápění parní lokomotivy. Zcela náhodou měli jízdu vlakem před námi sběratelé Brouků, tak jsme si prohlédli i jejich stroje.
Po zhruba dvouhodinové projížďce s již zmíněným divadelním představením jsme si prohlédli místní museum včetně depositáře. Areál muzea je v neustálém rozvoji, každým rokem přibude nějaké to renovované vozidlo, poopraví se zázemí, prostě se kolegové, nadšenci snaží (doporučuji návštěvu, stojí to za to)
Po návratu na základnu byla vyhodnocena vozidla různých kategorií, předány poháry a diskutovalo se, jak jinak, až do rána.
Díky velmi dobé spolupráci s Fox Car Clubem, který se postaral o zázemí akce, jsme strávili víkend plný hudby, techniky a slunce. Takže za rok vymyslíme opět něco společného, ku prospěchu nás všech. Tímto děkuji všem pořadatelům, kteří se zasloužili o zdárný průběh akce, jmenovitě rodině Liškových ze Svitav a jejich přátelům, dále předválečnému četníkovi Vojtovi Vomočilovi s motocyklem Jawa 500 1929 z Litomyšle a nakonec všem muzikantům, kteří předvedli opravdu spontánní výkony.

Text: Tomáš Kunštátský
Foto: Iva Vaníčková, Tomáš Kunštátský, Stanislav Šustr

Akce pohledem spolupořadatel z Fox Car Clubu Svitavy

http://www.foxcarsclub.cz/2016/09/17/vikend-pod-parou-vysoke-pole-9-11-9-2016/