Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grand Veteran Praha Bohnice 27.4.2019


gv-2019_1.jpggrand-veteran-2019_kluby.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Naši pražští kolegové z FKHV pořádají velmi pěknou a velkou akci v areálu bohnické léčebny v Praze. Náš klub se na této akci podílí zřízením "Dětské dílny". To proto, abychom ukázali, jak u nás na Moravě ve škole učíme mladou generaci tradičním řemeslům a připravujeme je na manuální řemeslnou práci, která bohužel pomalu mizí. 

Níže přikládám oficiální pozvánku na akci:
Srdečně zveme všechny majitele a příznivce historické mobility, sejdete se s kolegy a přáteli z jiných klubu a odvětví veteránismu. Na jednom místě se veřejnosti představí celý veteránský život v jeho kráse! Máte ve své sbírce historické vozidlo, motocykl nebo jiný stroj se zajímavým příběhem? K dispozici Vám bude vlastní prezentační plocha. Podělte se o příběh a historií Vašeho stroje s ostatními. Na Grand Veteran jsou zvány renovační dílny, ukázky z praxe, prodejci náhradních dílů a příslušenství na historická vozidla. Akce se můžete zúčastnit od pátku 26. 4., kdy pro Vás bude připraveno společné posezení a kulturní večer. 
V hlavní den akce se můžete těšit na jízdy pravidelnost, klubové defilé, jízdy hist. autobusy, rozhovory se zajímavými osobnostmi, rychlostní jízdy závodních vozidel a závěrečné společné otevření veteránské sezóny s požehnáním od kaplana Českého olympijského týmu p. Chocholáče. 
Úžasný program je připraven také pro děti a mladou generaci. Na akci je spousta aktivit, od tvůrčích dílen, kde si mohou pod dozorem pedagogů samy vyzkoušet základní manuální dovednosti a speciální řemesla, až po jízdu v buggy či na dopravním hřišti. Novou součástí programu pro děti je podpora ekonomické gramotnosti ve spolupráci s Českou národní bankou ku příležitosti 100 let československé koruny. Na zábavném dětském trhu si děti budou moci vydělat svoje penízky a zároveň je i utratit.
V neděli se můžete zúčastnit spanilé jízdy Prahou se zajištěnou prohlídkou Muzea MHD a Autoklubu ČR. 
Celou akcí Vás provede profesionální a známý moderátor. Jestli to bude jako minulý rok Petr Vichnar, se přijďte podívat sami v sobotu 27. 4. 2019 do Bohnic. 

Těšíme se na Vás! Ing. Bára Horáková +420 605 144 038
přihláškyhttp://www.GrandVeteran.cz               meilinfo@grandveteran.cz
 
Takto jsme akci viděli my v roce 2018